Zakończenie sezonu morsowania 2017/2018

Piękne słońce pożegnało dziś naszych morsów, jak na zakończenie przystało, lód w basenie był najgrubszy🙂
Jednak po krótkiej "walce"jak zawsze poddał się doświadczonej grupie lodołamaczy😀 13 razy w tym sezonie zanurzaliśmy się w zimnej wodzie i było to 13 radosnych morsowań.
Zazwyczaj pożegnania są smutne, ale dzisiejsze wydarzenie obfitowało w wiele niespodzianek i wesołych momentów.
Trudno opowiedzieć o wszystkim, najlepiej odwiedzić nas i przeżyć to z nami. Działo się wiele, odwiedził nas król mórz, oceanów i basenu na Rudzie – Neptun, który chętnie pozował do zdjęć z morsami.
Mogliśmy się dziś bliżej poznać i po lodowej kąpieli usiąść wspólnie przy ciepłej herbacie i różnych smakołykach.
Hitem okazał się wspaniały tort z morsem, wykonany przez Panią Anię (smakował równie wspaniale jak się prezentował). Dodatkowo każdy mors wziął udział w losowaniu upominków ufundowanych przez: MOSiR Rybnik, Firmę Hostersi, Firmę Moraj, Bistro - 10 Melonów, Pana Krzysztof Łaszyca. Dzięki morsowym naklejkom na samochód, ufundowanym przez Rybnicką Grupę Biegowa Pędzimy Razem, będziemy mogli rozpoznać się również na drogach. Te wszystkie atrakcje są zasługą zarówno organizatorów jak i uczestników morsowania.
Dzisiaj na ostatnim morsowaniu było nas 124 osoby dorosłe i 9-cioro dzieci, ciekawe czy latem pobiją naszą frekwencję😉
Serdecznie dziękujemy Dariusz Krause i Radliniki w Biegu za okazaną pomoc i wsparcie przy tworzeniu fotograficznej relacji z każdego morsowania, właścielom kawiarni na kąpielisku Ruda- Państwu Durczok za udostępnienie lokalu na nasze zakończenie, osobom spoza klubu RGB: Ewie Pawletko, Edyta Bernat, Paulina Bernatt, Ewa Pyszny, Karina Słanina, Wojciech Parzych za przygotowanie tak fajnego wydarzenia. Do zobaczenia już za ...... listopad już tuż, tuż.
Zdjęcia:
rybnik.naszemiasto.pl:
Fotografia Agnieszka Gajewska:
Dariusz Krause:

Karnawałowe morsowanie 07.01.2018

Pomimo dżdżystej aury na dzisiejszym morsowaniu stawiło się 122 wystrojonych uczestników. Nasze karnawałowe morsowanie zdaniem wielu przyćmiło karnawał w Rio de Janeiro😉
Gorące rytmy, piękne dziewczyny, zdrowsze są niż wszystkie witaminy😀
W trakcie tego wydarzenia, profesjonalne jury, wyróżniło najoryginalniej przebranych uczestników, którym na zakończenie organizatorzy wręczyli nagrody. Dodatkowo nagrodzono też wszystkie dzieci, które wzięły udział w morsowaniu. Nasze poczynania zostały zarejestrowane przez zaprzyjaźnioną telewizję TVS. Rozgrzani karnawałową atmosferą czekamy na prawdziwą zimę, a wszystkim, którzy się wahają mówimy: hu hu ha, zimna woda, nie jest zła😀
Zdjęcia:
Dariusz Krause:
Bartek Żmudka:
Mariusz Maciejończyk:
TVS:
Aleksander Król - rybnik.naszemiasto.pl:, DZIENNIK ZACHODNI:

Inauguracja sezonu morsowania 2017/2018 na Rudzie


Rybnickie kąpielisko Ruda przeżyło dziś prawdziwe oblężenie doświadczonych i początkujących morsów.
Trzeba było "swoje" odstać, by móc zażyć zimnych kąpieli w temperaturze 4ºC 😃
Aż serce rośnie, że inicjatywa wspólnego morsowania organizowana przez Rybnicką Grupę Biegową Pędzimy Razem i MOSiR Rybnik przyciąga coraz większe grono śmiałków.
Dzisiejszego popołudnia kąpieli zażyła rekordowa liczba uczestników - 144 osoby, w tym 12-cioro dzieci.
Jak widać morsowanie nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy uczestnik nie tylko hartuje swoje ciało ale dodatkowo otrzymuje "pakiet" pozytywnych endorfin, a wszystko to za ..... przysłowiowy uśmiech😃
Zdjęcia:
Aleksander Król - rybnik.naszemiasto.pl:
Bartłomiej Furmanowicz - rybnik.com.pl: Materiał wideo:
Fotografia Agnieszka Gajewska :

Morsujemy Razem sezon 2017/2018

Rybnicka Grupa Biegowa Pędzimy Razem wspólnie z MOSiR Rybnik serdecznie zaprasza wszystkie morsy i tych, którzy chcą spróbować na kolejny sezon wspólnego morsowania.
Gwarantujemy zimną wodę, mnóstwo endorfin i dużo radości 😃Regulamin Mosujemy Razem sezon 2017/2018
Nasi partnerzy: